O Przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole „Żuczek” powstało z myślą o zaspokojeniu potrzeb rodziców, którzy dostrzegają potrzebę wczesnego rozpoczęcia przez dziecko procesu uczenia się języka angielskiego i chcieliby, aby ich dzieci przygotowywały się do podjęcia nauki w szkole w małej grupie przedszkolnej.

Nasze przedszkole znajduje się na osiedlu Podolszyce Południe, wśród domów jednorodzinnych. To cichy i otoczony zielenią zakątek z dala od miejskiego gwaru.  Tutaj na pewno dzieci będą czuć się bezpiecznie i przedszkole stanie się dla nich drugim, po rodzinnym domu, ważnym miejscem.

Przedszkole spełnia wszystkie, przewidziane prawem, normy budowlane, przeciwpożarowe i sanitarne.

Dysponujemy dwiema  salami przeznaczonymi na pobyt dzieci. Przy każdej z nich jest łazienka. Sale są wysokie, jasne, estetyczne, bezpieczne i dobrze  wyposażone (zabawki i pomoce dydaktyczne). 

Sala 1:

Sala 2:

Szatnia:

Mamy również pomieszczenia niezbędne do prowadzenia żywienia dzieci. W przedszkolu został wdrożony system HACCP. 

Posiadamy własny, wydzielony w części ogrodu, plac zabaw, gdzie dzieci będą mogły spędzać czas, bawiąc się na świeżym powietrzu. Jesienią z pewnością będziemy uczyć się grabienia liści, zimą postaramy się ulepić pięknego bałwanka, wiosną posadzimy kwiatki, a latem będziemy korzystać ze wszystkich uroków placu – ogrodu. Plac  pokryty jest nawierzchnią trawiastą, wyposażony w huśtawki, drabinki, zjeżdżalnię i piaskownicę.

Kadra przedszkola to zespół zaangażowanych nauczycieli i specjalistów, którzy dbają o harmonijny rozwój dziecka, działają zgodnie z przyjętą przez przedszkole koncepcją pracy, realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego, wzbogaconą o zajęcia rozwijające zdolności dzieci. Wspólnie budują ciepłą, życzliwą atmosferę i rozwijają swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i warsztatach.